Besetzung
Jana Andresíková
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Lebemänner (1969)
Der Scherz (1968)
Kukačka v temném lese (1984)
Jaromír Hanzlík
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Cyrano z Bergeracu (1986) (Theateraufzeichnung)
Ikarův pád (1977) (Fernsehfilm)
Tažní ptáci (1983) (Fernsehfilm)
Marie Drahokoupilová
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Kam slunce nechodí... (1971) (Fernsehfilm)
Alexandr Dumas starší (1970) (Serie)
Václav Neužil st.
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Hoffnung (1963)
Die Brücke von Remagen (1969)
Božská Ema (1979)
Vladimír Šmeral
Österreich-Ungarn
Beste Filme:
Die Hexenjagd (1969)
Lerchen am Faden (1969)
Byl jednou jeden dům (1974) (Serie)
Jana Drbohlavová
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Charleyova teta (1969) (Theateraufzeichnung)
Vajíčko (1968) (Fernsehfilm)
Auf dem Kometen (1970)
Miroslav Nohýnek
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Poslední dopis (1973) (Fernsehfilm)
Muž v pozadí (1995) (Serie)
Signum laudis (1980)
Jan Kanyza
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Lekár umierajúceho času (1983) (Serie)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Lovec (1980) (Fernsehfilm)
Karel Urbánek
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Věc Makropulos (1970) (Theateraufzeichnung)
Egyptologové (1974) (Fernsehfilm)
Muži jdou v tmě (1975) (Fernsehfilm)
Josef Mráz
Sowjetunion
Beste Filme:
Vernunftehen (1968) (Serie)
Muži jdou v tmě (1975) (Fernsehfilm)
Na tý louce zelený (1972) (Theateraufzeichnung)
Zdeněk Hodr
Österreich-Ungarn
Beste Filme:
Die Hexenjagd (1969)
Mnoho povyku pro nic (1972) (Theateraufzeichnung)
Baron Münchhausen (1961)
Jiří Havel
Protektorat Böhmen und Mähren
Beste Filme:
Poslední dopis (1973) (Fernsehfilm)
Královský život otroka (1992) (Fernsehfilm)
Lokis (1986) (Fernsehfilm)
Jiřina Steimarová
Österreich-Ungarn
Beste Filme:
Der Brave Soldat Schwejk in Prag (1956)
Melde gehorsamst - Der brave Soldat Schwejk (1957)
Poslední muž (1934)
Karel Beníško
Österreich-Ungarn
Beste Filme:
Půlpenny (1974) (Fernsehfilm)
Počestné paní pardubické (1944)
Tetička (1941)
Ladislav Trojan
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Lauf, Ober, lauf! (1980)
Der Tod der herrlichen Rehe (1986)
Blboun (2001) (Theateraufzeichnung)
Otto Lackovič
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Tažní ptáci (1983) (Fernsehfilm)
Těžká Barbora (1960) (Theateraufzeichnung)
Balada z hadrů (1960) (Theateraufzeichnung)
Karel Hlušička
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Vernunftehen (1968) (Serie)
Der Brave Soldat Schwejk in Prag (1956)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (Fernsehfilm)
Jaroslav Mikulín
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Amadeus (1984)
Zločin na Zlenicích hradě (1971) (Fernsehfilm)
Perly panny Serafinky (1980) (Fernsehfilm)
Viktor Maurer
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Amadeus (1984)
Jako kníže Rohan (1983) (Fernsehfilm)
Lebemänner (1969)
Karel Hábl
Tschechoslowakei
Beste Filme:
Amadeus (1984)
Vernunftehen (1968) (Serie)
Adelheid (1969)